História

Vznik klubu: 04.12.1992

Zakladatelia klubu: Mgr. Dušan Polák, Mgr. Rudolf Chmelár

Rok 1993:
Otvorenie prvej športovej triedy s rozšíreným vyučovaním TV so špecializáciou na basketbal na ZŠ Saratovská 85, Levice

Najväčšie úspechy klubu:

Rok 1993/1994

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto staršie minibasketbalistky

  • Tréner: Mgr.Dušan Polák, Mgr.Pavol Čučka
  • Hráčky: Kosorínová, Bérešová, Z.Kyseľová, Valentková, Búriová, Macáková, Šutá, Jarábeková, Moravská, Filipeková, Túriová, Bieliková, Hancková, Ivančová, Krištofová
  • All Stars M –SR: Zuzana Kyseľová, Vladimíra Krištofová

 

BADEM( medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže):

2. miesto: mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • All Stars: Peter Gallo, Gabriel Baláž

2. miesto: staršie minibasketbalistky

  • Tréner: Mgr.Dušan Polák, Mgr.Pavol Čučka
  • All Stars : Zuzana Kyseľová, Vladimíra Krištofová

3. miesto: mladšie minibasketbalistky

  • Tréner: Mgr.Dagmar Sviteková
  • All Stars: Soňa Kováčová


Rok 1994/1995

Majstrovstvá Slovenskej republiky

3. miesto : mladší žiaci

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • Hráči: Novák, Červenka, Výboch, Valach, M.Pohanka, Gallo,Kosnáč, Mráz, Malota

BADEM( medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto : žiačky

  • Tréner: Mgr.Dušan Polák
  • All Stars : Zuzana Kyseľová

2. miesto: mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • All Stars: Pavol Chmelár, Záhorčák

Reprezentačný výber kadetov SR: Miroslav Garaj

Reprezentačný výber kadetiek SR: Zuzana Kyseľová

Reprezentačný výber minibasketbalistov SR: Peter Gallo

Reprezentačný výber minibasketbalistiek SR: Zuzana Kúdelová


Rok 1995/1996

Majstrovstvá Slovenskej republiky:

1. miesto : mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • All Stars: Pavol Chmelár
  • Hráči: Koháry, Gráf, Boldiš, Červenka, Novotný, Kosnovský, Andruška, Začka, Chmelár, Záhorčák, Novák, Dóka, Mišaák, Šutý


Rok 1996/1997

Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto : starší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • All Stars: Pavol Chmelár
  • Hráči: Koháry, Novotný, Novák,Červenka, Boldiš, Gráf, Čukovič, Andraško, Dóka, Chmelár, Záhorčák, Začka, Mišák

3. miesto : mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars: Roman Andraško
  • Hráči: Valentko, Červenák, Hudák, Kucsa, Fabian, Polomčák,Výžinkár, Holý, Beták, Kluch, Sitáš, Andraško, Galadík, Klár

BADEM( medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto : mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars: Roman Andraško

1. miesto : mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár
  • All Stars: Pavol Chmelár


Rok 1997/1998

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto : starší minibasketbalisti

  • Tréner: Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars: Roman Andraško, Richard Kucsa
  • Hráči : Řepka, Drapčat, Holý, Hudák, Červenka, Dudáš, Polomčák, Kucsa, Husár, Sitáš, Ondrejka, Beták, Kluch, Andraško, Valentko, Klár, Vyžinkár

BADEM ( medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

1. miesto : mladšie minibasketbalistky

  • Tréner: Mgr.Dagmar Sviteková
  • All Stars: Jana Kyseľová

1. miesto : starší minibasketbalisti

  • Tréner : Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars : Roman Andraško,Richard Kucsa

3. miesto : žiačky

  • Tréner: Mgr.Martina Čučková

26.august 1998 – hráčka Jana Kyseľová reprezentantka SR na 12. Jamboree Europeo pre minibasketbalistov v Catánii (Taliansko)


Rok 1998/1999

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto : mladší žiaci

  • Tréner : Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars: Roman Andraško
  • Hráči: Řepka, Drapčat, Holý, Hudák, Červenka, Dudáš, Polomčák, Kucsa, Husár, Sitáš, Ondrejka, Beták, Kluch, Andraško,Valentko, Klár, Vyžinkár

2. miesto : starší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr. Peter Kriška
  • Hráči: Ďurík, Jalšovský, Šafár, Zemančík, Kuruc, Kusý, Šebo, Halmeš, Markovič, Gurwai, Valach, Ješko, Szabo, Menyarh, Turanský, Solčanský, Halabuk, Rusnák


Rok 1999/2000

BADEM ( medzinárodný basketbalový festival detí a mládeže)

3. miesto : žiači

  • Tréner: Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško

Letné sústredenie – Chorvátsko Baška Voda


Rok 2000/2001

Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto : starší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr.Rudolf Chmelár, Pavol Štenko
  • All Stars: Hruška, Chvojka, Štenko
  • Hráči: Štenko, Bélik, Hruška, Chvojka, červenák, Rendek, Horsinka, Blažej, Pastor, Husár, Kozáč, Šagát, Bielesch, Mateášik

2. miesto : žiacka liga – žiaci

  • Tréner: Ing.Ivan Brodziansky, Ing.Peter Andraško
  • All Stars : Richard Kucsa
  • Hráči: Kucsa, Valentko, Halmeš, Červenák, Hudák, Zima, Kluch, Polomčák, Husár, Klár, Holý, Beták, Ondrejka, Andraško

Letné sústredenie – Chorvátsko - Baška Voda


Rok 2005/2006

Letné sústredenie – Thassos ( Grécko)


Rok 2006/2007

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto : mladší žiaci

  • Tréner: E.Molnár
  • Hráči: Salinka, Balazsy, Kisel, Marchyn, Nemčok, Zeienka, Kramarek, Homola, G.Molnár, Tar, M.Molnár, E.Molnár, Vajda

3. miesto : kadeti

  • Tréner: Ing.Ivan Dobrovolný
  • Hráči: Barzó, Červený, Koyš, Nemčok, Rusnák, Hindický, Molnár M., Ujlacky, Karaba, Dobisz, Kertycia, Hudec

Reprezentačný výber kadetov SR: Vladimír Nemčok - ME v Macedónsku


Rok 2007/2008

Majstrovstvá Slovenskej republiky

1. miesto : starší minižiaci

  • Tréner: M.Molnár
  • Hráči: A.Molnár, Breszka, Senohradský, Macht, Stránsky, Siekela, Ferencz, Poprac, Lohyňa, Nikmon, Dalmady, Števko, Caban


Rok 2008/2009

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto

  • Hráči: E.Molnár, M.Molnár, Bielik, Homola, Marchyn, Jesenský, Tysowecký, Kazár, Čiffáry, N.Molnár, Marchyn


Rok 2009/2010

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto : starší minibasketbalisti

  • Hráči: Senohradský, Nemčok, Marchyn, Bryndziar, Horský, Ferenc, Kramárek, Brecska, Adámik, Macht

Nestle Basket Cup

  • Tréner: Mgr. Dušan Polák, Ing. Ivan Dobrovolný
  • Hráči: Boócz, Pastier, Horský, Hanuska, Mikuš, Arvaj, Titka, Blaha, Dalmady, Mišenka
  • Miroslav Horský získal cenu Najväčší talent Nestle Basket Cup


Rok 2010/2011

Majstrovstvá Slovenskej republiky žiakov ZŠ

2. miesto

  • Hráči: Ferenc, Senohradský, Stránsky, Poprac, Nikmon, Adámik, Boocz, Pastier, Horský, Breczka

Letné sústredenie – Thassos ( Grécko)


Rok 2011/2012

Majstrovstvá Slovenskej republiky - Spišská Nová Ves

2. miesto - starší minibasketbalisti

  • Tréner: Jozef Ištok
  • Najlepší strelec turnaja: Filip Koša
  • MVP: Filip Koša
  • All Stars: Filip Koša, Lukáš Lacko
  • Hráči: Lipták, Goda, Križan, Slaninka, Frtús, Jesenský, Zigo, Danielič, Sirotňák, Villém, Gatiaľ, Kóša, Lacko, Csendes, Hrnčír, Klein M., Macák, Vražel


Rok 2012/2013

Majstrovstvá Slovenskej republiky

2. miesto - mladší minibasketbalisti

  • Tréner: Mgr. Dagmar Sviteková, as.trénera Beata Ivančová
  • Hráči: Špaňo D., Vörös, Lörinc, Varga Bielik, Gregáň, Dudek, Cserheliyi, Chaban, Lojek, Koka

Majstrovstvá Slovenskej republiky - Považská Bystrica

2. miesto - mladší žiaci

  • Tréner: Jozef Ištok
  • All Stars: Filip Koša
  • Hráči: Lipták, Goda, Križan, Slaninka, Benček, Frtús, Jesenský, Zigo, Danielič, Sirotňák, Villém, Gatiaľ, Bátovský, Kóša, Lacko, Csendes, Hrnčír


Rok 2013/2014

Medzinárodný turnaj žiakov - Nitra (09/2013)

1. miesto - žiaci

  • Tréner: Jozef Ištok
  • All Stars: Erik Jesenský
  • MVP: Filip Koša
  • Hráči: Goda, Križan, Slaninka, Benček, Frtús, Jesenský, Zigo, Danielič, Sirotňák, Villém, Gatiaľ, Bátovský, Kóša, Lacko, Csendes, Hrnčír

Naši mladí basketbalisti do 14 rokov (ročník 2000 a mladší) dosiahli ďalší z vynikajúcich výsledkov. Na výborne obsadenom medzinárodnom turnaji v Nitre, ktorý sa konal v dňoch 6.-8.septembra 2013, suverénne zvíťazili vo všetkých piatich zápasoch. Pritom účastníkmi boli tri družstvá patriace do absolútnej špičky Slovenska, aktuálne druhé družstvo z Maďarska v tejto kategórii a družstvo patriace k TOP tímom v krajine basketbalovej svetovej veľmoci, družstvo SLOGA Kraljevo zo Srbska.

Celkové poradie: Body

1

ŠBK JUNIOR Levice

 

10

2

SLOGA Kraljevo

 

9

3

AKADEMIA Székesfehérvár

 

8

4

BKM SPU Nitra

 

7

5

ŠKP Banská Bystrica

 

6

6

BC Prievidza mládež

 

5